Z okazji wizyty przewodniczącego Chin Xi Jinpinga we Francji, 6 maja czasu lokalnego, w Paryżu uroczyście otwarto wystawę sztuki chińskiej „Z Pekinu do Paryża – olimpijska podróż chińskich i francuskich artystów”, współsponsorowaną przez CMG, Francuski Narodowy Komitet Olimpijski i Sportowy, Francuską Zawodową Ligę Piłki Nożnej oraz szereg francuskich instytucji artystycznych.

Z okazji 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Francją oraz roku olimpijskiego w Paryżu, wystawa będzie dalej upowszechniać ducha i kulturę olimpijską oraz promować wzajemne zrozumienie między Chinami i Francją poprzez połączenie Pekinu z Paryżem.

W swoim przemówieniu prezes CMG – Shen Haixiong powiedział, że sport i sztuka są ważnymi częściami ludzkiej kultury.  Obecna  wystawa sztuki chińskiej, prezentująca ponad 200 dzieł sztuki autorstwa ponad 100 współczesnych chińskich artystów, stworzyła przestrzeń komunikacyjną, która opowiada historię Chin w rzeczywisty, trójwymiarowy i kompleksowy sposób w języku sztuki, podkreślając osiągnięcia artystyczne narodu chińskiego na drodze do nowoczesnej cywilizacji.

Shen Haixiong powiedział, że jako międzynarodowe media głównego nurtu i partner Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, CMG wyśle zespół produkcyjny i nadawczy składający się z ponad 2000 osób, aby w pełni wykorzystać najnowsze osiągnięcia „5G+4K/8K+AI” i ukończyć produkcję informacji wstępnych dla czterech głównych wydarzeń.

źródło: polish.cri.cn