Peng Liyuan, żona przewodniczącego Chin Xi Jinpinga i specjalna wysłanniczka UNESCO ds. promocji edukacji dziewcząt i kobiet, odwiedziła 6 maja siedzibę UNESCO w Paryżu.

Małżonka przewodniczącego Chin zwiedziła wystawę osiągnięć współpracy Chin i UNESCO w ciągu ostatnich dziesięciu lat w towarzystwie dyrektor generalnej UNESCO Audrey Azoulay.

Podczas spotkania z Audrey Azoulay, Peng Liyuan przedstawiła informacje o działaniach Chin w promowaniu edukacji dziewcząt i kobiet, w szczególności osiągnięcia programu Wiosennych Pąków. Peng Liyuan powiedziała, że w ciągu 10 lat pełnienia funkcji specjalnej wysłanniczki UNESCO ds. promocji edukacji dziewcząt i kobiet odwiedziła szkoły w wielu krajach i cieszy się, że coraz więcej kobiet zmienia swoje losy i prowadzi szczęśliwe życie dzięki edukacji. Promowanie edukacji dziewcząt i kobiet to wielka sprawa, która ma wpływ na postęp społeczny i wspólną przyszłość ludzkości. Chiny są gotowe współpracować z UNESCO w celu promowania większych inwestycji w edukację dziewcząt i kobiet na całym świecie, aby pomóc większej liczbie kobiet uzyskać równe prawa do edukacji i stworzyć lepszą przyszłość.

Azoulay wysoko oceniła pracę i wkład Peng Liyuan od czasu objęcia przez nią stanowiska specjalnej wysłanniczki i wyraziła gotowość UNESCO do wzmocnienia wymiany i współpracy z Chinami w celu promowania nowego rozwoju globalnej sprawy edukacji dziewcząt i kobiet.

źródło: polish.cri.cn