Kontynentalne wybrzeże Chin rozciąga się na około 18 000 kilometrów (11 000 mil), nie brakuje mu więc pięknych plaż. Najpopularniejsze plaże w Chinach, które polecamy to Sanya, Xiamen, wyspa Putuo, Beidaihe i Beihai.

Yalong Bay — „Orientalne Hawaje”
Yalong Bay to najlepsza plaża w Chinach. Morze jest błękitne, a piasek miękki. Zaleca się udanie się na prywatną plażę hotelu, ponieważ publiczna plaża jest zawsze zatłoczona. Wiele międzynarodowych grup hotelowych założyło najwyższej klasy hotele w zatoce Yalong.

Wyspa Wuzhizhou — pierwsza komercyjna lokalizacja nurkowa w Chinach
Położona w Haitang Bay, Sanya, wyspa Wuzhizhou to Malediwy w Chinach. Piękna sceneria na całej wyspie obejmuje „Świat Roślin” i kolorowy „Podwodny Świat”. Możesz zanurzyć się w morzu i odkryć podwodny świat. Ale uważaj: jeśli chcesz nurkować, lepiej przybądź tam wcześnie, ponieważ zawsze jest długa kolejka.

Dwie historyczne relikwie, a mianowicie Świątynia Matsu i Klif Guanri, to miejsca, które trzeba zobaczyć.

Beidaihe Scenic Area — „Letni Pałac Rządu”
Obszar krajobrazowy Beidaihe jest również znany jako „mekka obserwacji ptaków”. Pod wpływem klimatu morskiego, Beidaihe Scenic Area ma chłodne lato i ciepłą zimę. To dobre miejsce, aby uniknąć letnich upałów w Pekinie. Idź cieszyć się złotym piaskiem i słońcem.

Około 1 godziny jazdy samochodem z Beidaihe można dotrzeć do sekcji Wielkiego Muru Laolongtou. To tutaj wschodni kraniec Wielkiego Muru dynastii Ming spotyka się z Morzem Bo. Jest to część systemu obronnego Wielkiego Muru Przełęczy Shanhai obejmującego góry, morze, równinę i miasto.

Plaża Gulangyu — „ogród nad morzem”
Wyspa Gulangyu to wyspa wypoczynku. To wyspa fortepianów — na wyspie jest 600 fortepianów i światowa wystawa architektoniczna ciekawych, zadbanych budynków. Plaża Gulangyu może pokazać ci łatwe życie. Zwolnij i nie spiesz się, aby poczuć piękno życia. Możesz także udać się i zobaczyć historyczne miejsca w okolicy.

Tianya Haijiao — malownicza sceneria plaży
Tianya Haijiao (Zakątek Morza Krańca Nieba) w Sanya, na wyspie Hainan w południowych Chinach, jest jedną z najbardziej romantycznych i malowniczych plaż w Chinach. Jest uważany za najbardziej wysunięty na południe kraniec Chin. Jest to obowiązkowa atrakcja dla nowych chińskich par ze względu na starą chińską literaturę mówiącą: „Podążę za tobą do Tianya Haijiao”, co oznacza, że ​​para będzie razem na zawsze.

Uwaga: to miejsce może być bardzo zatłoczone przez cały rok.

Wyspa Putuoshan
Wyspa Putuoshan to nie tylko bogata kultura religijna, ale także romantyczne plaże. Jest honorowany jako „najczystsza kraina na świecie”. Spacerując po plaży i podnosząc muszlę, można znaleźć spokój w szumie morza. Hundred Step Beach i Thousand Step Beach to dwie najbardziej znane plaże na wyspie Putuoshan.