Po południu 6 maja czasu lokalnego żona przewodniczącego Xi Jinpinga – Peng Liyuan, wraz z żoną prezydenta Francji – Brigitte Macron, została zaproszona do odwiedzenia Musée d’Orsay w Paryżu.

Peng Liyuan powiedziała, że ludzie w Chinach i Francji kochają sztukę i wyraziła nadzieję, że obie strony zintensyfikują wymianę, aby mieszkańcy obu krajów mogli lepiej poczuć urok kultury i pogłębić wzajemne zrozumienie. Mamy nadzieję, że artyści z obu krajów wzmocnią wymianę i wzajemne zrozumienie, zainspirują się nawzajem i stworzą wybitne dzieła sztuki – dodała.

Pierwsze damy wymieniły poglądy z francuskimi studentami, którzy odwiedzili muzeum. Studenci podzielili się swoimi doświadczeniami z nauki języka chińskiego i wyrazili swoją miłość do chińskiej kultury. Peng zachęcała ich, aby pilnie uczyli się chińskiego i korzystali z okazji wyjazdów do Chin na wymianę i studia, gdzie mogą poczuć prawdziwe i trójwymiarowe Chiny. Wyraziła nadzieję, że studenci staną się małymi ambasadorami przyjaźni chińsko-francuskiej i zbudują mosty między dwoma krajami, aby przyjaźń między Chinami i Francją mogła być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

źródło: polish.cri.cn