Do lokalnych specjałów i prezentów wiezionych w bagażach turystów podróżujących z okazji Chińskiego Nowego Roku, w tym roku dołączyły deski snowboardowe i sanki.

Pomimo, iż od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie upłynął prawie rok, entuzjazm dla sportów zimowych nie słabnie, a wiele osób korzysta z sezonu wakacyjnego, aby wybrać się na stoki i cieszyć się śnieżną pogodą.

„Oprócz walizek, to deski snowboardowe, sanki i inny sprzęt do sportów zimowych są najczęściej widywanymi bagażami na lotniskach w te wakacje” – powiedział Zhang Haili, kierownik międzynarodowego lotniska Changchun Longjia w północno-wschodniej prowincji Jilin, która szczyci się kilkoma światowej klasy ośrodkami narciarskimi.

Od grudnia ubiegłego roku lotnisko Changbaishan w mieście Baishan zwiększyło loty krajowe do takich metropolii jak Pekin, Szanghaj, Nanjing i Guangzhou.

W styczniu lotnisko obsłużyło rekordową liczbę ponad 90 000 pasażerów, co oznacza wzrost o 89,59 proc. rok do roku i o 35,77 proc. więcej niż w 2019 roku.

Położony zaledwie 15 km od lotniska ośrodek Changbai Mountain Wanda International Resort stał się popularnym celem podróży miłośników narciarstwa ze wschodnich i południowych regionów Chin.

Podczas Święta Wiosny, które trwało od 21 do 27 stycznia tego roku, dzienne przychody ośrodka narciarskiego przekroczyły 10 milionów juanów (około 1,46 miliona dolarów amerykańskich).

„Dzięki szybkiej kolei i lotom łączącym kurort, ludzie mają teraz łatwiejszy dostęp do rekreacji na lodzie i śniegu” – powiedział Yang Zhe, kierownik kurortu.

źródło: Silk Road Poland