Małżonka przewodniczącego Chin Xi Jinpinga Peng Liyuan została zaproszona do zwiedzenia Zamku Królewskiego Budy w Budapeszcie i rozmawiała przy herbacie z małżonką prezydenta Węgier Tamása Sulyoka, Zsuzsanną Nagy.

Zsuzsanna Nagy towarzyszyła Peng Liyuan podczas zwiedzania wystawy węgierskiej porcelany Herend i tradycyjnych technik hafciarskich. Peng Liyuan powiedziała, że piękna węgierska porcelana i doskonałe węgierskie umiejętności hafciarskie są imponujące. Porcelana i haft są wspólnymi symbolami cywilizacji Chin i Węgier, dlatego oczekuje, że artyści z obu krajów wzmocnią wymianę i współpracę, aby promować integrację dwóch cywilizacji.

Peng Liyuan i Zsuzsanna Nagy wysłuchały relacji na temat prac renowacyjnych prowadzonych na Zamku Królewskim. Peng Liyuan pochwaliła znakomite umiejętności konserwatorskie węgierskich ekspertów i wyraziła nadzieję, że obie strony zacieśnią współpracę w zakresie ochrony i renowacji zabytków kultury, aby lepiej przekazywać historię.

Peng Liyuan i Zsuzsanna Nagy rozmawiały następnie w przyjacielskiej i serdecznej atmosferze przy herbacie. Peng Liyuan powiedziała, że Węgry to piękny kraj z ciepłymi i gościnnymi ludźmi. Dodała, że istnieje wiele podobieństw między kulturami Chin i Węgier, obywateli obu krajów łączy głębokie poczucie bliskości, a przyjaźń między obydwoma krajami ma solidne podstawy. Peng wyraziła nadzieję, że przyjaźń między oboma krajami będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie i będzie coraz trwalsza.

źródło: polish.cri.cn