Te dwa kraje należą do ostatnich krajów – wraz z Hiszpanią, Koreą Południową i Izraelem – które wprowadziły kontrolę i ograniczenia przylotów

Zasady podróżowania pojawiają się, gdy Pekin znosi ograniczenia podróży zagranicznych pomimo rosnącej liczby przypadków

Pasażerowie przybywający do Wielkiej Brytanii i Francji z Chin będą wymagać negatywnego testu na Covid-19 po gwałtownym wzroście infekcji w Chinach.
The Times i The Telegraph poinformowały w piątek, że brytyjski premier Rishi Sunak rozważał podjęcie tego kroku. BBC poinformowało, że rząd Wielkiej Brytanii ma ogłosić politykę przybycia do Chin, nie podając konkretnego terminu.
Rząd francuski twierdzi, że będzie teraz wymagał od podróżnych wsiadających na lot z Chin, aby wykazali negatywny test Covid-19 starszy niż 48 godzin wraz z kartą pokładową, z losowymi testami przeprowadzanymi na pasażerach po przylocie.
Oba kraje dołączają do Hiszpanii, Korei Południowej i Izraela jako ostatnie kraje, które nałożyły testy Covid-19 na podróżnych z Chin, po tym, jak Pekin zniósł ograniczenia podróży zagranicznych pomimo rosnącej liczby przypadków.

Włochy, Japonia, Indie, Malezja, Tajwan i Stany Zjednoczone również wymagają negatywnych wyników dla wszystkich podróżnych z Chin kontynentalnych, aby uniknąć importu nowych wariantów od azjatyckiego giganta.
Z kolei Szwajcaria oświadczyła w piątek, że nie planuje zaostrzenia ograniczeń wjazdu dla podróżnych z Chin.
„Obecnie nie jest konieczne przedstawianie dowodu szczepienia, wyzdrowienia z Covid-19 ani [negatywnego] testu, aby wjechać do Szwajcarii” – powiedział rzecznik szwajcarskiego ministerstwa zdrowia.
„Na razie nie ma też planów wprowadzenia środków sanitarnych na granicy” – powiedział.