W dniu 29 kwietnia, w Pekinie odbyło się III Globalne Forum Innowacji Medialnych, którego gospodarzem była Chińska Grupa Mediów.

Pod hasłem „Inteligencja na rzecz dobra, wspólna odpowiedzialność – zarządzanie mediami w oparciu o sztuczną inteligencję”, ponad 200 przedstawicieli organizacji międzynarodowych, chińskich i zagranicznych organizacji medialnych, chińskich i zagranicznych think tanków, międzynarodowych przedsiębiorstw i przedstawicieli z innych dziedzin wzięło udział w tym forum w trybie online i offline.

Shen Haixiong, wiceminister Departamentu Publicznego Komitetu Centralnego KPCh i prezes Chińskiej Grupy Mediów, powiedział, że innowacyjne przełomy w nauce i technologii nie tylko kierują rozwojem i postępem ludzkiej cywilizacji, ale także wprowadzają stabilność w zmieniającym się świecie. Musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa do kontroli oraz wspólnej budowy odpowiedzialnej sztucznej inteligencję. Musimy przestrzegać wielostronnego współzarządzania i współpracować na rzecz budowy zrównoważonej sztucznej inteligencji – podkreślił prezes Chińskiej Grupy Mediów. CMG chce uczyć się od przyjaciół z całego świata, wspólnie odkrywać nieskończone możliwości sztucznej inteligencji i wprowadzić więcej pozytywnej energii w budowę społeczności o wspólnej przyszłości dla ludzkości! – dodał.

Przewodniczący MKOl Thomas Bach powiedział w przemówieniu wideo, że Chińska Grupa Mediów zawsze była niezrównanym partnerem MKOl, przybliżając urok Igrzysk Olimpijskich setkom milionów chińskich widzów. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) serdecznie zaprasza CMG do wspólnego tworzenia przyszłości sztucznej inteligencji podczas Igrzysk Olimpijskich. 

źródło: polish.cri.cn