Liczba lotów i pasażerów na międzynarodowym lotnisku w Pekinie osiągnęła najwyższy poziom od letniego szczytu podróży.

Według najnowszych danych podanych przez Beijing Capital International Airport, całkowity ruch pasażerski w hubie lotniczym w 2023 roku przekroczył 30 milionów osób.

Do tej pory międzynarodowe lotnisko w Pekinie obsłużyło w tym roku łącznie 220 000 lotów.

Linie lotnicze i liczba pasażerów na międzynarodowym lotnisku w Pekinie osiągnęły najwyższy poziom od letniego szczytu podróży, a dzienna przepustowość lotniska wyniosła średnio 169 000 pasażerów w sierpniu.

Ze względu na duże natężenie ruchu związane z wycieczkami rodzinnymi i studenckimi w okresie letnim, międzynarodowe lotnisko w Pekinie spodziewa się, że przepływ pasażerów utrzyma się na wysokim poziomie do końca miesiąca.

Stolica Pekinu szybko awansowała w rankingach najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie w ostatniej dekadzie. Wyprzedziła lotnisko Tokio-Haneda jako najbardziej ruchliwe lotnisko w Azji pod względem ruchu pasażerskiego i całkowitego ruchu w 2009 r. Było też drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem ruchu pasażerskiego, za międzynarodowym lotniskiem Hartsfield – Jackson Atlanta w latach 2010–2019.