T-shirty z motywem królika sprzedają się jak ciepłe bułeczki w okresie poprzedzającym chiński Nowy Rok, ku uldze twórców T-shirtów, którzy w końcu widzą światełko w tunelu po uderzeniu pandemią.

Kierownik sklepu odzieżowego, LH Chin, lat 56, powiedział, że biznes poprawił się o co najmniej 50% w porównaniu do ostatnich dwóch lat.

„Podczas Roku Wołu w 2021 roku zmniejszyliśmy nasze zamówienia o połowę z powodu nakazu kontroli ruchu, a ludzie nie mogli podróżować między stanami na uroczystości.

„Na szczęście podczas Roku Tygrysa w 2022 roku biznes przyspieszył dzięki złagodzeniu ograniczeń.

„Na ten Rok Królika zamówienia napływały od końca zeszłego roku i mamy gotowe zapasy około 100 000 T-shirtów” – powiedziała w swoim sklepie na Campbell Street tutaj.

Chin powiedział, że projektują ubrania zgodnie z zodiakiem roku.

„Każdego roku mamy różne projekty i mamy 14 różnych projektów do wyboru dla klientów.

„Nasza pierwsza partia towaru pojawiła się dwa miesiące temu i uzupełniamy ją ze względu na duży popyt”, powiedział Chin, który dodał, że wiele rodzin lubi nosić pasujące ubrania, kiedy wychodzą.

„Oprócz uroczych projektów, które sprzedajemy, mamy też koszulki z pomyślnymi napisami” – powiedziała.

Chin powiedział, że wszystkie koszulki z motywem chińskiego Nowego Roku zostaną przekazane organizacjom charytatywnym, jeśli nie zostaną sprzedane.

„Ponieważ nasze projekty podążają za zodiakiem roku, będą przestarzałe (do sprzedaży w następnym roku). Aby ich nie zmarnować, przekażemy je do domów dziecka i domów spokojnej starości.

„Zwykle zaczynamy rozdawać im koszulki na dzień lub dwa przed chińskim Nowym Rokiem.

„Chcemy, żeby oni też mogli cieszyć się świętami.

„Podczas zamówienia kontroli ruchu niektórzy z naszych klientów, którzy wzięli od nas zapasy hurtowe, nie mogli ich sprzedać na czas.

„Następnie odebraliśmy im to, ponieważ wiemy, że czasy były złe i nie chcieliśmy, aby stracili tak dużo pieniędzy, a zebrane nadwyżki akcji zostały przekazane do domów” – dodała.

Chińska społeczność będzie świętować nowy rok 22 stycznia tego roku.