W pierwszym kwartale tego roku do prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach przyjechało 182 miliony turystów z kraju i zagranicy, co stanowi wzrost o 60 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W tym okresie przychody prowincji z turystyki wyniosły 240 miliardów juanów (około 34,92 miliarda dolarów amerykańskich), co oznacza wzrost o 54 procent rok do roku.

Jiangsu to urocza prowincja, która zapewni niezapomniane wrażenia z podróży dzięki różnorodnej kulturze, elegancko zaprojektowanym ogrodom, wykwintnemu jedwabiowi, zapierającej dech w piersiach scenerii jezior i starożytnych miast na wodzie.

Perłą prowincji jest rajskie miasto Suzhou, w którym można rozkoszować się wspaniałymi ogrodami, spotkać tajemniczy jedwab Suzhou, wędrować starożytnymi uliczkami i wybrać się na wycieczkę łodzią po wodnych miastach.

Suzhou zawsze było jasno świecącą gwiazdą w historii Jiangsu, a nawet Chin. Z historią sięgającą prawie 2500 lat Suzhou jest znane jako „raj na ziemi”. Jest to jedno z pierwszych narodowych miast historycznych i kulturowych w Chinach i pierwsze „Miasto modelowe światowego dziedzictwa” na świecie. Reprezentant chińskich ogrodów prywatnych – klasyczne ogrody w Suzhou i odcinek Canal Grande w Suzhou, są wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Innym wartym uwagi miastem prowincji jest Nanjing, dawna stolica 6 dynastii, zajmująca znaczącą pozycję w długiej historii Chin. W ciągu ostatnich tysięcy lat przeżywało wiele wzlotów i upadków.

Liczne dziedzictwo historyczne, które zostało bardzo dobrze zachowane, autentyczne chińskie kultury w różnych formach, obfitość zieleni i kwiatów, którymi można się cieszyć o każdej porze roku, jedna z najlepszych kolekcji muzealnych w Chinach sprawiają, że Nanjing to miejsce pełne ukrytych klejnotów, i niezapomnianych wrażeń.

źródło: Silk Road Poland