„Gala Święta Wiosny 2024” Chińskiej Grupy Mediów odbywa się pod hasłem „Smok się porusza, raduje się rodzina i kraj”. W oficjalnie opublikowanym, głównym logo Gali Święta Wiosny 2024 głównym symbolem wizualnym jest znak „龘”.

Projekt inspirowany jest pismem dziewięciokrotnej pieczęci. Ten bardzo charakterystyczny styl był używany w oficjalnych pieczęciach państwa i dynastii. Wybrany symbol jest uroczysty, wyważony, symetryczny i podkreśla wspaniałą atmosferę kulturową. Ucieleśnia urok chińskiej kultury znaku oraz chińską kulturę smoków i jest symbolem kulturowego zaufania narodu chińskiego.

Z moralnego punktu widzenia, logo to pozwala na lepszą kontynuację kultury rzadkich postaci, aby można ją było ożywić w nowej epoce i zintegrować z życiem ludzi. Jednocześnie, ten przypominający chip kształt pokazuje również, że nauka i technologia w Chinach kwitnie, od starożytnych chińskich znaków po nowoczesną technologię główne logo Gali Roku Smoka łączy przeszłość z teraźniejszością i nawiązuje do przyszłości.

Z niecierpliwością czekamy na galę Święta Wiosny, która zapoczątkuje tętniący życiem i pełen nadziei Rok Smoka. (M.Y.)

źródło: polish.cri.cn