Chińska Grupa Mediów przeprowadziła drugą próbę generalną przed galą Święta Wiosny 2024. W tym roku w wydarzeniu, które odbędzie się w wielkiej sali koncertowej w Pekinie, wezmą udział ma żywo także cztery inne chińskie miasta.

Miasta, które dołączą w tym roku do udziału w gali Święta Wiosny to:

Shenyang przygotował twórcze zderzenie tradycyjnej sztuki północno-wschodnich Chin ze współczesnymi trendami. Widzowie mogą dzięki temu połączeniu poczuć ognistą pasję w lodowatym krajobrazie Północy.

W Changsha, położonym u zbiegu rzek Xiangjiang i Liuyang, pieśnią młodości wychwalano tętniącego życiem i pionierskiego ducha „miasta gwiazd, które nigdy nie śpi”.

W Xi’anie odbywały się występy, które łączyły różne formy artystyczne, takie jak rap w stylu Shaanxi, czy perkusja symfoniczna, odtwarzając wspaniałe sceny dawnej stolicy Chang’an z dynastii Tang.

W Kashgar, w regionie autonomicznym Xinjiang-Uygur w północno-zachodnich Chinach, ludzie z różnych grup etnicznych śpiewali i radowali się, prezentując pokazy instrumentów, występy dramatyczne, wspólnie grając wspaniałą symfonię wielkiej rodziny narodu chińskiego.

Charakterystyczna scenografia i aranżacja każdego obiektu ukazywały lokalne zwyczaje i entuzjastyczną atmosferę nadchodzącej wiosny, zapraszając radosne tłumy ze wszystkich zakątków kraju do włączenia się w świętowanie.

Wśród gości na próbie pojawili się internetowi celebryci, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami przejścia od nieznanych osób do influencerów z milionami obserwujących.

Gala Święta Wiosny 2024 Chińskiej Grupy Mediów zostanie wyemitowana 9 lutego wieczorem czasu chińskiego na kanałach i platformach CMG.

źródło: polish.cri.cn