Według Ministerstwa Ekologii i Środowiska Chiny wyślą wsparcie do krajów rozwijających się, aby pomóc im w radzeniu sobie ze zmianami klimatycznymi.

Ministerstwo poinformowało, że w ramach działań Chiny dostarczą 5000 zestawów systemów wytwarzania energii słonecznej do użytku domowego i 300 ton metrycznych cementu do budowy falochronu dla wyspiarskiego kraju Kiribati na Pacyfiku.

Mobilny system naziemny, który może odbierać i przetwarzać dane z satelitów, zostanie zaoferowany Botswanie. System będzie wspierał naród afrykański w monitorowaniu środowiska, produkcji rolnej i zapobieganiu ekstremalnym katastrofom pogodowym.

Sześć autobusów elektrycznych zostanie dostarczonych do Kostaryki, aby ułatwić narodowi dążenie do ekologicznej, niskoemisyjnej transformacji w sektorze transportu.

Ministerstwo podkreśliło, że Chiny zawsze starały się, na ile pozwalały na to ich możliwości, pomagać innym krajom rozwijającym się w zwiększeniu ich zdolności w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Do tej pory Chiny osiągnęły 45 porozumień w sprawie współpracy klimatycznej z 38 krajami rozwijającymi się. Zaoferowały również programy szkoleniowe dla około 2300 urzędników i techników pracujących na stanowiskach związanych z klimatem w ponad 120 krajach.