Huairen, miasto w północnych Chinach, znane jako stolica ceramiki codziennego użytku, odnotowuje znaczący postęp w budowaniu marki regionalnej.

Podczas 1. Targów Inwestycyjno-Handlowych Miasta Shanxi opublikowano Indeks komunikacji marki Huairen.

Opracowany przez China Economic Information Service (CEIS), indeks opiera się na dwóch podstawowych elementach pochodzących z dużych zbiorów danych: popularności

i wiarygodności. Indeks, przygotowany w celu monitorowania skuteczności komunikacji

i wpływu ceramiki Huairen, wzrósł aż o 16,25 procent w kwartale od kwietnia do czerwca.

To efekt owocnego budowania marki geograficznej, aktywnej obecności w mediach oraz serii spotkań rekomendacyjnych i tematycznych działań promocyjnych.

Zhang Chun, profesor Jingdezhen Ceramic University powiedział, że ceramika Huairen, jako marka regionalna, ma już bardzo dobrą reputację w kraju i za granicą, a grupa lokalnych zespołów korporacyjnych zyskuje na popularności.

Zhang zasugerował, że w takich okolicznościach Huairen może dążyć do rozwoju wysokiej jakości lokalnego przemysłu ceramicznego, poprzez kampanie na rzecz poprawy jakości przemysłu, usług publicznych i standardów marki.

Jako miasto, w którym wytwarza się około dwóch trzecich codziennych produktów ceramicznych w Chinach, Huairen zawsze przestrzega dywersyfikacji produktów, optymalizacji jakości i budowania marki, aby poprawić wpływ lokalnego przemysłu ceramicznego.

Szczycąc się roczną produkcją ceramiki na poziomie 6,3 miliarda juanów (około 870 milionów dolarów amerykańskich), Huairen planuje do 2025 roku stworzyć profesjonalne miasto ceramiczne z najwyższej klasy ekologią przemysłową i ogólną roczną produkcją na poziomie 10 miliardów juanów i 30 miliardów juanów (około 4,14 miliarda dolarów amerykańskich) do roku 2035.

Obecnie wyroby ceramiczne ze stolicy ceramiki północnych Chin są szeroko eksportowane do krajów Europy, Ameryki Północnej, Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu, a eksport stanowi około 50 procent lokalnej sprzedaży ceramiki.

Chińska ceramika wykazuje ciągły rozwój od czasów przeddynastycznych i jest jedną z najważniejszych form chińskiej sztuki i ceramiki na całym świecie. Pierwsza ceramika powstała w epoce paleolitu.

źrodło: Silk Road Poland