Niemal każda chińska rodzina po uroczystej kolacji w przeddzień chińskiego Nowego Roku zasiada przed telewizorami do oglądania największego widowiska telewizyjnego w roku, Gali Święta Wiosny, przygotowanej przez Chińską Grupę Mediów.

Oczekuje się, że tegoroczny występ będzie trwał cztery godziny i będzie obejmował śpiew, taniec, operę i inne ekscytujące programy rozrywkowe. W połowie stycznia rozpoczęły się próby do tego wielkiego widowiska.

Kierując się zasadą łączenia sztuki i technologii, gala skupi się na gorących tematach społecznych i życiu codziennym zwykłych Chińczyków, wyrażając prostym językiem ich prawdziwe emocje i rodzinną radość z bycia razem, łącząc elementy tradycyjne i technologię wirtualną.

Jednym z pierwszych gości zaproszonych do obejrzenia próby generalnej był hodowca pand wielkich Tan Jintao, który stał się internetową sensacją jako „Dziadek Tan” ze względu na swój szczególny związek z pandami, którymi się opiekuje. Na kolejne próby będą zapraszani przedstawiciele różnych branż, którzy zasłużyli się dla chińskiej społeczności, będą oni składać życzenia noworoczne wszystkim ludziom, którzy walczą o lepsze jutro.

Gala jest transmitowana na żywo od 1983 roku i jest postrzegana jako główny symbol kulturowy tradycyjnych chińskich obchodów Księżycowego Nowego Roku w Chinach. Tegoroczne wydarzenie zostanie wyemitowane 9 lutego, w wigilię Nowego Roku.

źródło: polish.cri.cn