134 Targi Kantońskie w trybie offline zostały zamknięte w Kantonie 4 listopada, osiągając obroty eksportowe w wysokości 22,3 mld USD, co stanowi wzrost o 2,8% w stosunku do 133 edycji targów.

Xu Bing, rzecznik Targów Kantońskich, powiedział, że szybki powrót zagranicznych nabywców zwiększył „ciepło” targów. Oprócz podpisania umow na miejscu, nabywcy będą także odwiedzać fabryki i sprawdzać moce produkcyjne, liczą na większą współpracę w przyszłości. Na obecnych targach zagraniczni nabywcy aktywnie złożyli zamówienia, co jeszcze bardziej zwiększyło wiarę przedsiębiorstw w eksport handlu zagranicznego w przyszłym roku – powiedział Xu.

Do 3 listopada w Targach Kantońskich wzięli udział w trybie online i na miejscu łącznie zagraniczni nabywcy z 229 krajów i regionów świata. Wśród nich prawie 198 000 w trybie offline, co stanowi wzrost o 53,4% w stosunku do 133.edycji i wzrost o 6,4% w stosunku do 126. edycji przed epidemią. Było około 126 000 nabywców z krajów zagażonanych we wspólnej budowie Inicjatywy Pasa i Szlaku, co stanowi wzrost o 68,6% w stosunku do 133.edycji.

Zagraniczni wystawcy korzystają z tej platformy, aby rozszerzyć globalny rynek. W wystawie importowej na obecnych Targach wzięło udział łącznie 650 firm z 43 krajów i regionów. Wystawa importowa zbudowała szybki kanał dla wystawców zagranicznych, aby wejść na rynek chiński, umożliwiając im dzielenie się „super wpływem” Targów Kantońskich, a jednocześnie nawiązanie kontakty z dużą liczbą klientów z całego świata, przyniosło nowe możliwości rozszerzenia rynku globalnego. (S.Z.)

źródło: https://polish.cri.cn