Tropikalna prowincja Hainan w południowych Chinach podczas majowego święta odnotowała odwiedziny ponad 3,2 miliona turystów, co stanowi wzrost o 141,5 procent rok do roku.

Departament Turystyki, Kultury, Radia, Telewizji i Sportu prowincji Hainan poinformował w czwartek, że całkowite przychody z turystyki podczas pięciodniowych wakacji wzrosły o 178,8 procent rok do roku, do 4,23 miliarda juanów (około 612,6 miliona dolarów amerykańskich). Liczba ta stanowiła wzrost o 79 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku.

W Haikou, stolicy prowincji Hainan, od 27 kwietnia do 1 maja odbywał się Światowy Tydzień Kultury Hainan Brocade and Hainan 2023, prezentujący niematerialne dziedzictwo kulturowe grup etnicznych Li i Miao w Hainan.

Chiny planują do 2025 roku przekształcić Hainan w międzynarodowe centrum turystyczne.

Witaj w raju!

Nie bez powodu wyspę Hainan nazywa się Chińskimi Hawajami. Przepiękne piaszczyste plaże, lazurowe laguny, tropikalna roślinność i cudowna pogoda, przyciągają turystów z całego świata.

Stolicą wyspy jest Haikou, ale to Sanya, miasto położone w centralnej części południowego wybrzeża Hainan, jest turystyczną mekką. Słońce świeci tu niemal cały rok, a temperatury oscylują wokół 25 ° C nawet w styczniu i 30 ° C w okresie letnim. Pobliskie wyspy i plaże zapierają dech, blisko stąd także na dziewiczą Wuzhizhou. Ta zajmująca około 1,48 km kwadratowych wyspa znajduje się w zatoce Haitang, co chroni ją przed tajfunami i sprawia, że ​​zachował się tu naturalny świat pradawnych roślin tropikalnych, w tym smoczych drzew.

źródło: Silk Road Poland