Chińskie Ministerstwo Kultury i Turystyki wydało niedawno zarządzenie zezwalające ogólnokrajowym biurom podróży i firmom z branży turystyki internetowej na organizowanie wyjazdowych wycieczek grupowych i oferowanie obywatelom Chin pakietów „lot + hotel” do trzeciej grupy wybranych krajów i regionów, w tym do Finlandii.

David Wu, dyrektor Greater China w Visit Finland, powiedział w niedawnym wywiadzie dla agencji informacyjnej Xinhua, że jest podekscytowany decyzją Chin o ponownym otwarciu turystyki grupowej do Finlandii.

Wu z zadowoleniem przyjął ten rozwój wydarzeń i stwierdził, że widzi znaczny potencjał współpracy między obydwoma krajami w sektorze turystycznym.

„Chiny jako druga co do wielkości gospodarka świata, odgrywają kluczową rolę w rozwoju globalnej turystyki. Z całego serca powitamy chińskich turystów grupowych, którzy odwiedzą Finlandię w nadchodzących miesiącach” – powiedział Wu.

Zauważył, że Finlandia jest popularnym kierunkiem chińskich turystów, zwłaszcza tych, którzy wybierają się na wypoczynek zimowy. Zorza polarna, Święty Mikołaj i lodowe hotele przyciągają wielu chińskich turystów.

Wu stwierdził, że jego zdaniem przyszłość współpracy obu krajów w dziedzinie turystyki i lotnictwa cywilnego, a także wymiany kulturalnej wygląda obiecująco.

Aby przyciągnąć więcej chińskich turystów, Visit Finland planuje zwiększyć widoczność atrakcji turystycznych kraju w mediach społecznościowych oraz promować współpracę między fińskimi biurami podróży a chińskimi partnerami handlowymi z branży turystycznej, poprzez organizowane wydarzeń i wystaw. Visit Finland jest częścią Business Finland, która jest oficjalną agencją rządową zajmującą się promocją handlu i inwestycji.

źródło: Silk Road Poland