Charoen Wangananont, prezes Tajskiego Stowarzyszenia Biur Podróży, powiedział, że chociaż nie ma oznak pełnego ponownego otwarcia kraju, władze związane z turystyką nadal aktywnie promują promocje, w tym Tygodnie Turystyki i Kultury w Chinach, które odbędą się w Bangkoku od 8 września.

Powiedział, że marketing jest pierwszą działalnością od dwóch lat, co wskazuje, że Chiny chcą promować wymianę turystyczną z Tajlandią, ale są zależne od odpowiedniego harmonogramu, ponieważ kraj ten utrzymuje politykę zerowej liczby COVID, donosi Bangkok Post.

Charoen powiedział, że możliwe jest, że południowe Chiny zostaną wybrane jako pierwszy obszar, który zostanie ponownie otwarty bez ograniczeń, wraz z Hongkongiem i Makau, w których organizacje turystyczne stały się bardziej aktywne w promowaniu swoich destynacji wśród podróżnych.

Oczekuje się, że 8 września Rada Turystyki Hongkongu po raz pierwszy od dwóch lat rozpocznie nową kampanię marketingową, przygotowując się na przyjęcie turystów.

Powiedział, że jeśli Hongkong i Makau ponownie otworzą się dla turystyki w czwartym kwartale, zwolnią odwiedzających z obecnej obowiązkowej kwarantanny.

„W tej chwili kraje, które przyciągały milion tajlandzkich turystów, zaczęły aktywnie promować swoje miejsca docelowe pomimo kontroli granicznych, ponieważ nie chcą przegapić łodzi, gdy zostaną ponownie otwarte w nadchodzącym sezonie” – powiedział Charoen.

Sisdivachr Cheewarattanaporn, prezes Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży, powiedział, że organizacja odbyła w zeszłym tygodniu spotkanie z ministrem transportu Tajwanu i powiedziano mu, że wymiana turystyczna z Tajlandią może zostać wznowiona w październiku lub listopadzie.

Jednak polityka Chin kontynentalnych pozostaje niejasna, ponieważ istnieją tylko spekulacje na temat możliwych obszarów, które mogą zostać ponownie otwarte jako pierwsze, w tym południowych miast, takich jak Kanton, Shenzhen i Zhuhai. Oczekuje się, że oś czasu będzie przed lub w okolicach chińskiego Nowego Roku w styczniu.

Nuntaporn Komonsittivate, szef operacji handlowych w Thai Lion Air, powiedział, że linia lotnicza wznowiła loty do Chin z bardzo ograniczonym limitem od lipca i stopniowo dodaje nowe trasy w sierpniu i wrześniu.

Powiedziała, że ​​linia lotnicza wystartowała z Kantonem w lipcu i doda Changsha we wrześniu. Większość lotów do chińskich miast miała więcej pasażerów wylatujących z kraju, głównie biznesmenów i studentów, niż loty przychodzące, powiedziała pani Nuntaporn.

Thai AirAsia poinformowało, że w sierpniu miało tylko dwa loty miesięcznie do Chongqing i Kantonu, ponieważ osiem tajskich linii lotniczych musiało dzielić ograniczone prawa ruchu lotniczego.

Jednak ponieważ Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin przygotowuje się do zwiększenia limitów dla przewoźników tajlandzkich do 15 lotów tygodniowo, z zaledwie trzech lotów w tej chwili, linie lotnicze spodziewają się w najbliższej przyszłości świadczyć więcej usług na kontynencie.