Chińscy wystawcy i przedstawiciele branży turystycznej powracają na targi Arabian Travel Market 2023, które odbędą się w Dubai World Trade Center.

30. edycja targiów Arabian Travel Market odbędzie się w Dubaju w dniach 1-4 maja.

Chiny zniosły ograniczenia w podróżowaniu związane z COVID 8 stycznia 2023 r., umożliwiając chińskim turystom podróżowanie za granicę, bez konieczności poddawania się kwarantannie po powrocie. Według danych chińskiego serwisu turystycznego Trip.com, rezerwacje na podróże zagraniczne podczas chińskiego Nowego Roku wzrosły o 540% w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku.

– Chiny stały się największym rynkiem na świecie w 2019 r., ze 155 milionami turystów, którzy wydali za granicą ponad 250 miliardów dolarów. Dubaj odwiedziło prawie milion chińskich gości w 2019 r. – powiedziała Danielle Curtis, dyrektor targów Arabian Travel Market.

– Zauważyliśmy ostatnio wzrost zainteresowania targami ze strony branży turystycznej w Chinach. Chociaż nie spodziewamy się takiej samej liczby wystawców i odwiedzających jak przed pandemią, to jesteśmy pewni, że w tym roku liczba uczestników z Chin będzie wysoka – dodaje Danielle Curtis.

Swój udział w ATM 2023 potwierdziło już kilku kluczowych chińskich wystawców, takich jak FLIGHTROUTES24 Travel, Shenzhen GoodLuck Trip International czy Travel World China.

Podczas ATM zorganizowana zostanie, we współpracy z Dragon Trail International, dedykowana konferencja, zatytułowana „Chiny wracają na mapę: skutki w skali makro i mikro”.

Podróże służbowe będą integralną częścią ożywienia turystyki. Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Szanghajski Instytut Studiów Międzynarodowych i PwC China, ponad 75% ankietowanych chińskich firm chciało wejść na Bliski Wschód lub rozszerzyć swoją obecność na Bliskim Wschodzie w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.

– Jestem przekonana, że na Bliskim Wschodzie nastąpi gwałtowny wzrost chińskiej turystyki, przypominający odbicie, którego byliśmy świadkami w Europie i Indiach na przełomie 2021 i 2022 roku – uważa Danielle Curtis.

Arabian Travel Market 2023 odbywa się we współpracy z Dubai World Trade Centre, a jego partnerami strategicznymi są Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju, linie Emirates, IHG Hotels & Resorts oraz Al Rais Travel.

Więcej informacji o targach na stronie www.wtm.com.