Chiński radca stanu i minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział, że Chiny są gotowe współpracować z innymi członkami Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO), aby dążyć do budowania wspólnej przyszłości ze społecznością SCO.

Wang powiedział to podczas przemowy w trakcie posiedzenia okrągłego stołu SCO za pośrednictwem łącza wideo, podczas obchodów 20. rocznicy podpisania Karty SCO oraz 15. rocznicy podpisania Traktatu o długoterminowym dobrosąsiedztwie, przyjaźni oraz współpracy państw członkowskich SCO.

Wang powiedział, że Karta SCO jasno określa cele i zadania promowania regionalnego pokoju i rozwoju oraz ustanawia ważne zasady wzajemnego zaufania i wzajemnych korzyści. Dzięki niej SCO oficjalne weszło na arenę międzynarodową jako nowa postępowa siła i dała pozytywną energię w rozwoju ładu międzynarodowego.

Zgodnie z wytycznymi Karty i Traktatu, SCO promuje ciągłe ulepszanie współpracy regionalnej i wnosi istotny wkład w budowanie nowego typu stosunków międzynarodowych ze wspólną przyszłością dla ludzkości, powiedział Wang.

Wang wezwał również członków SCO do wzmocnienia solidarności i koordynacji, wspólnego radzenia sobie z zagrożeniami i wyzwaniami, rozwijania wzajemnie korzystnej współpracy i poprawy globalnego zarządzania.

źródło: Silk Road Poland