Tourism Seychelles gościło grupę przedstawicieli chińskich biur podróży i mediów. Była to pierwsza taka wizyta od czasu ponownego otwarcia granic w Chinach, które miało miejsce na początku stycznia 2023 r.

Grupa przebywała na Seszelach od stycznia do lutego.

Wizyta skupiała się głównie na rynku podróży luksusowych, przemyśle weselnym, podróżach poślubnych, ekoturystyce i turystyce kulturowej.

Grupa miała okazję poznać piękno środowiska naturalnego wysp i raf koralowych oraz wysoką jakość produktów i usług oferowanych przez lokalne firmy.

Jednym z głównych celów wyjazdu było skupienie się na dość ważnej niszy w gospodarce Seszeli, czyli ślubach i przemyśle weselnym. Obecni tam chińscy oragnizatorzy uroczystości weselnych, dzięki nazwiązanym nowym kontaktom, będą mogli zapewnić swoim klientom usługi najwyższej jakości, które jednocześnie skupiać będą się na ekoturystyce.

– Organizatorzy ślubów mogli spotkać się z dostawcami usług, właścicielami hoteli i restauracji, dostawcami kwiatów czy lokalnymi fotografami. Dzięki temu mogli niejako na własnej skórze doświadczyć wszystkich wspaniałości, które mają do zaoferowania Seszele jako destynacja ślubna. Wszystko to po to, by łatwiej im było opracować ofertę dla wymagających klientów z Chin, jednocześnie dając nowe możliwości rozwoju tego segmentu turystyki – powiedział Jean-Luc Lai-Lam, dyrektor Tourism Seychelles na rynek azjatycki.