Z okazji Roku Smoka, CGTN organizuje specjalny program „Super Night” w przeddzień Chińskiego Nowego Roku, prezentując różnorodne programy dla widzów na całym świecie.

Prezenterzy kanałów anglojęzycznych, hiszpańskojęzycznych, francuskojęzycznych, arabskojęzycznych i rosyjskojęzycznych CGTN prześlą życzenia świąteczne w różnych językach, tworząc prawdziwie integracyjne doświadczenie obchodów Chińskiego Nowego Roku.

Wspaniałe przedstawienie z wykorzystaniem różnych symboli Święta Wiosny

Wyjątkowa kreatywność! W tym wspaniałym przedstawieniu wykorzystano różne symbole Święta Wiosny, aby przedstawić wielkie Chiny z obfitymi zbiorami.

Tradycyjny chiński pokaz „Noworoczny brokat”

Noworoczny brokatowy wzór pochodzi z ręcznie malowanych prac Chang Shana, 93-letniej kobiety z Dunhuang, która w dzieciństwie wraz ze swoim ojcem – Chang Shuhongiem kopiowała malowidła ścienne w Dunhuang w prowincji Gansu. Spędziła swoją młodość w grotach Dunhuang i poświęciła swoje życie na badanie i konserwację sztuki Dunhuang. Oddajmy jej hołd!

Program taneczny „Koi”

Tancerki sprytnie wykorzystują linę, aby pokazać eleganckie koi i orientalne piękno. Po przeskoczeniu przez smoczą bramę, koi zmieniają się w smoki. Ten program taneczny niesie życzenia powodzenia w Nowym Roku.

źródło: polish.cri.cn