Wzmocniony wsparciem rządowym przemysł targowy w Chinach wykazuje oznaki ożywienia, co zaowocowało rosnącym zaufaniem wśród organizatorów targów – zauważyli uczestnicy konferencji UFI Asia-Pacific Conference 2023.

Podczas sesji zatytułowanej „China and the Exhibition Industry in 2023”, Michael Kruppe, dyrektor zarządzający Shanghai New International Expo Centre, zwrócił uwagę, że zaufanie do organizowania i uczestniczenia w targach w Chinach odradza się, podobnie jak chińska gospodarka.

Kruppe powiedział, że wiele samorządów lokalnych również zdało sobie sprawę z ważnej roli przemysłu wystawienniczego w przyczynianiu się do ożywienia gospodarczego, a także zapewnia wsparcie finansowe dla organizatorów targów.

Dyrektor generalny Shenyang New World Expo, Diane Chen, zgodziła się, że biznes rzeczywiście powrócił, a wystawy i konferencje zostały już zaplanowane, co było niewyobrażalne, gdy nadal obowiązywała polityka rządu zero Covid.

Monica Lee-Müller, dyrektor zarządzająca Hong Kong Convention and Exhibition Centre, wyraziła opinię, że długoterminowe zaufanie do Chin i Hongkongu nie słabnie.

– Teraz, gdy Chiny są otwarte, organizatorzy i wystawcy chcą tam być, ponieważ chcą podpisywać umowy, które miały zostać zawarte w ciągu ostatnich trzech lat – powiedziała Lee-Müller.

Lee-Müller zauważa, że powrót międzynarodowych imprez do Hongkongu zajmie trochę czasu, ponieważ miejsce to zostało ponownie otwarte dopiero w zeszłym miesiącu. Jednak siła Hongkongu tkwi w wydajności usług, bezcłowym porcie, braku podatku od sprzedaży i zbywalnej walucie, co stawia go w bardzo dobrej pozycji dla organizatorów wydarzeń biznesowych.

Pomimo swojej wiary w przyszłość, Diane Chen zwróciła uwagę, że konieczne jest „przewidywanie i łagodzenie ryzyka” w jak największym stopniu, aby lepiej zarządzać przyszłym kryzysem.